Duyurular
Web Sitemiz Açıldı
Siz sayın müşterilerimize ürünlerimizi daha iyi tanıtabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için web sayfamızı açtık...ÇAĞLAR-CİVATA

Süper Civata Fiyatları
Civata piyasasının en uygun fiyatlarını Çağlar Civata'da bulucaksınız...

CİVATA-SOMUN-RONDELA- ölçüleri bilgi tabloları
Civata ve civata gurup resimlere tıklayarak 2.ve3.boyutlarına ve o civata ürünü ile ilgili bilgi içeren, civata ölçüleri tablosunda,civata anma çapları,civata boyları,civata anahtar ağızları,civata ağırlıkları,civata kaliteleri,civata dişleri,civata çeşitleri gibi, civata somun tablolarına ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyoruz
Civata,somun,vida ve bütün bağlantı elemanı ürünlerle ilgili veya genel olarak Çağlar Civata isimli sitemizle alakalı öneri,görüş ve beğenilerinizi yorum linkini tıklayarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Güncelleme
Çağlar Civata logosu ile hizmet veren site'miz yeni civata bilgileri ve civata görselleri konusunda her gün güncellenmektedir; Civata/web sayfamızı lütfen daha sonra yine ziyaret ediniz.

Galvaniz kaplama hakkında
Civata,somun ve tüm bağlantı elemanları'na kaplama isteniyorsa siparişlerinizde mutlaka hangi; Civata-somun için ne tür kaplama isteniyorsa belirtiniz! Örnek: Çinko kaplama-A2C-A3C-B3L , siyah oksit , dakromet ,geomet,fosfat,bakır,nikel, sıcak daldırma galvaniz gibi.

Fiyat ve bilgi
CİVATA|SOMUN ve bilumum bağlantı elemanı için fiyat ve bilgi isteme taleplerinizi yazılı olarak firmamıza iletmeniz halinde size daha doğru bilgi verilebilecektir.

Teknik resim
Fiyat veya bilgisini isteyeceğiniz ;Civata/Somun/bağlantı elemanları ile ilgili, civata, teknik resimi veya basitçe çizilmiş civata-çizimleri varsa, mutlaka bu resim veya resimleri ve çizimleri iletinize ekleyiniz!

Metal-Material
Civata,somun,saplama,pul ve diğer civata bağlantı elemanları ihtiyaçlarınız için ; metal malzeme cinsi'ni, kalitesini, istediğiniz materyalin bulunamama durumunda ikinci bir alternatif malzeme kullanılabilirmi, imkanlarınız dahilinde iletilerinizde belirtiniz.

Sevkiyat
Malzeme sevkiyatları kargo veya seçeceğiniz şehirlerarası ambar şirketi vasıtasıtalarıyla gerçekleştirilir.Şehirler arası otobüs firmalarıyla sevkiyatımız yoktur.Caglar Civata

Civata-Siparişleri
Sayın müşterilerimiz;Civata,siparişlerinizi yazılı olarak, fax veya e-posta iletisi olarak göndermeniz hata ve gecikmeleri minumum seviyeye indirir. Teyid edilip,yazılı olarak gönderilmeyen,CİVATA/SOMUN/ siparişleri işleme konmaz. Sipariş yazınız'da; Firmanızın açık ve tam ünvanı, adres,vergi no,vergi dairesi ve iletişim için, ulaşılabilir sabit telefon, fax,e posta gibi bilgilerin bulunması irtibat için gereklidir.

Ödeme
Kredi kartı geçerlidir. Ödemelerinizde kredi kartı kullanabilirsiniz. Mail order ilede ödeme yapabilirsiniz.

Okundu bilgisi
e-posta aldığınızda istenen okundu bilgilerini göndermeniz iletişimin kalitesi ve devamlılığı açısından önem arzetmektedir.

Web sayfa taklitçiliği
Sayın müşterilerimiz; Yeni farkına varmış olduğumuz bir durum üzerine bu duyuru yazısını yazıyoruz. Şirketimize ait caglarcivata isimli sitemizi bire bire yakın şekilde kopyalayarak başka firma isimleri altında yayınlayan firmalar olabilir! bu durumu fark eden sayın müşterilerimizin firmamızı haberdar etmesi ve dikkat göstererek bu tür firmalara itibar etmemeleri ricamızdır.

Plastik-Material
civata,somun,saplama,pul ve diğer civata bağlantı elemanları ihtiyaçlarınız için ; Plastik malzeme cinsi'ni, kalitesini, istediğiniz materyalin bulunamama durumunda ikinci bir alternatif malzeme kullanılabilirmi, imkanlarınız dahilinde iletilerinizde belirtiniz. Örnek olarak; Polyamid,delrin,teflon,peek,pvc,polipropilen,kestamit. Vs.

Civata ve saplama'larda ölçme hatası
gözlü civata,ölçülerinde,gözlü civata boyları göz delik merkezinden, civata ucuna kadar olan uzaklık, gözlü civata'nın boyunu tayin eder.GÖZ'LÜ-CİVATA-hatasız ölçülmelidir. Dın 938-Dın 939-Dın 835- gibi iki ucu dişli saplama'larda ise, saplama boyu kısa diş boyu hariç olarak verilmelidir. Bu dın standartlarındaki, saplama ölçmelerinde bütün boy ölçmesi yapılarak ölçü alınmamalıdır.

Civata-İmalatı
Sayın müşterilerimiz, civata,somun,imbus,setskur,pim,bilyalı setskur,burç,titanyum civata ve somun,bronz civata ve somun,aluminyum civata somun ve saplama,paslanmaz civata somun,imalatı, gibi bağlantı elemanları imalatlarımızda belli imalat promramı ve süreleri gerekmektedir. Müşterilerimizin; Özel imalat olabilecek imalatlarda tam ihtiyaç anından önce, tespit etmeleri olası gecikmeleri önleyebilir.Caglar Civata

MARKA-hk.
Çağlar Civata- Çağlar Civatacılık ve Endüstri San.Tic.Ltd.Şti.'ne ait tescilli bir markadır ve markalar kanununa göre korunmaktadır.

CİVATA/bolt
İstek yapacağınız ;CİVATA, ürünleri için kalite belirtmeniz hataları en aza indirir. Kalite olarak, 8.8-10.9-12.9-14.9-AISI 304-AISI 316-AISI 310-Titanyum- bronz-pirinç-bakır-polyamid-Civata,gibi.Caglar Civata

CİVATA-bolt
e posta sistemlerinde olabilecek aksaklıklar veya yoğunluğumuzdan dolayı fiyat isteklerine hemen dönüş yapamamış olabiliriz bunun için müşterilerimizden özür dileriz. İstek yapacağınız ;CİVATA, ürünleri için kalite ve miktar belirtmeniz hataları en aza indirir. Kalite olarak, 8.8-10.9-12.9-14.9-AISI 304-AISI 316-AISI 310-Titanyum- bronz-pirinç-bakır-polyamid-Civata,gibi. Caglar Civata

Kalite-Belge-Sertifika
Çağlar Civatacılık ve Endüstri San.Tic.Ltd.Şti. Ünvanlı firmamız; ISO 9001-2015-ISO 14001-2015-ISO45001-2018-Kalite belgelerine sahiptir.

CİVATA,SOMUN,RONDELA
Fiyat isteklerinizde,CİVATA'LAR-SOMUN'LAR-RONDELA'LAR-için TS,DIN,ISO,gibi standart numaralarını yazmanız yanlış anlamaları en aza indirir.

CİVATA|sitelerimiz
civatacivata.com|civata.co|titanyumcivata.com|inoxmarin.com|siteleri Çağlar Civatacılık ve Endüstri San.Tic.Ltd.Şti.ne ait kuruluşlardır.
 
Sipariş Formu
 
Döviz Kurları
 
Sosyal Ağlar
 

ALÜMİNYUM GİJON TİJ ROT SAPLAMA ALAŞIM 6082 M12 -Çağlar Civata

ALÜMİNYUM GİJON TİJ ROT SAPLAMA ALAŞIM 6082 M12 -Çağlar Civata
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: 6083.976.012
Oy Ortalaması: Oylanmadı

ALÜMİNYUM ALAŞIM 6082 KİMYASAL BİLEŞİM
Fe
Si
Cu
Mn
Mg
Zn
Cr
Diğer
AL
0,5
0,7-1,3
0,1
0,4-1,0
0,6-1,2
0,2
0,15
0,15
Kalanı

 

ALÜMİNYUM ALAŞIM 6082
TEMPER
AKMA MUKAVEMETİ (MPa)min-max
ÇEKME MUKAVEMETİ (MPa)min-max
UZAMA (%50)min-max
SERTLİK (Brinel)min-max
     0
              60
               130
           26
             35
   T1
              70
               260
           24
             70
   T4
            170
               260
           19
             70
   T5
        250-275
          290-325
           19
             70
   T6
        260-310
          310-340
           19
             95

Çağlar Civata®

Korozyon dayanımı yüksek, çok iyi kaynak yapılabilir, makine yapımı için uygun, yorulma dayanımı orta seviye.

 

Alüminyum-aluminum, civata,somun,saplama,pul,imbus,gijon,tapa,setskur, çeşitleri.

           Aluminyum, mükemmel işlenebilen özellikleri olan hafif, gümüşi renkte, paslanmaya karşı direnç gösteren metallerden biridir. Oksijen ve silisyumdan sonra en çok rastlanılan ve en çok bilinen elementtir.
          Aluminyum 19. yüzyılın sonunda keşfedilmiştir, bugün çeliğin yanında bütün mühendislik uygulamaları için en önemli metal olarak yerini almıştır.
          Aluminyum doğada sadece bileşik olarak bulunur. Bu metalin üretimi için temel madde boksittir bu kireç taşının ve silikat kayalarının hava etkileriyle aşınması sonucu oluşan ve yüksek oranda (sıklıkla %50’nin üzerinde) A12O3 (alüminyum oksit) içeren bir üründür.
Saf aluminyum düşük dayanıklılıkta bir malzemedir. Belirgin olarak yüksek dayanıklılık nitelikleri göreli olarak yüksek gerinim dayanımı (gerilebilirlik) ve esneklik limitleri ile birlikte uygun alaşım bileşenleri eklenerek elde edilebilir. Alüminyum alaşım malzemeleri “doğal olarak sert” ve “ısıl işlem görebilir”  malzemeler olarak sınıflandırılmaktadır.
          Çelikle kıyaslandığında alüminyum; Dört kat daha fazla ısıl iletkenliğe sahiptir. Bu, kalıp işlemlerinde gereken soğuma devresini azaltır ve parça çarpıklığına/ bozulmasına sebep olan yerel sıcak noktaları en aza indirir. Alüminyum daha az tasarım ve makine işlemesi gerektiren daha basit soğutma sistemlerinin tasarlanmasına imkân sağlar.
          Hafiftir. Alüminyum, yaklaşık olarak çeliğin üçte biri oranında yoğunluğa sahiptir. Bu durum, takımların ve kalıpların kullanımını kolaylaştırır; daha düşük atalet (inertia) dolayısıyla kalıpların daha hızlı açılıp kapanmasını sağlar. Ayrıca, hafif ağırlıktaki aletlerle yapılan işlem daha az baskı aşınmasına sebep olur, bu bakım ve aksama süresini kısaltır. Bu yararlar özellikle geniş takım ve kalıplara ilişkindir.
Daha hızlı bir şekilde makinede işlenebilir ve parlatılabilir. Alüminyum alaşımın niteliğine bağlı olarak çeliğe oranla üç ila on kat daha hızlı işlenebilirlik mümkündür. Bu, özellikle derin oyukları olan geniş kalıpların üretilmesi için gereken zamanı kısaltır.
         Yüksek elektrik iletkenliği gösterir. Bu, çeliğe oranla daha düşük erime noktası ile birlikte, çeliğe oranla dört-beş kat yüksek bir hızda kullanılmasına imkan verir.
         Alaşım bileşenlerine göre 2.7 ile 2.9 g/cm3 arasında yoğunluğu değişir. Bu sadece çeliğin ağırlığının 1/3’ü kadardır. Alüminyum, hava ile temasa geçtiğinde doğal bir yüzey koruyucu tabaka oluşturur. Bu tabaka kaldırılması halinde yeniden oluşur ve böylece atmosferik paslanmaya karşı gözle görülür bir direnç gösterir. Saf ve tam saf alüminyum, ve ayrıca bakır içermeyen alaşımlar çok geniş bir ortama karşı dirençlilerdir. Bu sebepten bu ürünler inşaat ve kimya sanayilerinde, yiyecek ve içecek sanayisinde ve otomotive sanayinde geniş çapta kullanılmaktadır. Bununla birlikte, çok yüksek güç haddine sahip 500 N/mm2 üzeri alüminyum temelli malzemeler sınırlı dirence sahiptir. Bu durum yapısal tasarım çözümleriyle telafi edilmelidir. Alüminyum görece olarak yüksek bozulma (deformasyon) direnci özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, uygun teknik tesislerin kullanıldığı göz önünde tutulduğunda, alüminyum ve alüminyum alaşımları geniş bir yelpazede (rolling, extrusion, forging, casting) iyiden çok iyeye doğru soğuk ya da sıcak şekillendirme (forming) özellikleri gösterir. Alüminyum manyetik değildir. Bu, elektrik mühendisliği, elektronik ve makine mühendisliği alanlarında önemli bir özelliktir.
Alüminyum yüksek bir elektrik iletkenliğine sahiptir (saf alüminyum için 38’den yaklaşık 34 m/Ohm mm2’e). Elektrik iletkenleri için kullanılan malzemeler pratikte temel olarak saf alüminyum ve E-AlMgSi malzemeleridir. Isı iletkenlik düzeyi, yaklaşık 80-230 W/m o K demirden yaklaşık dört kat daha fazladır.
Alüminyum için, her türlü uygulamaya mükemmel uyum yeteneği kazandıran, bir dizi yüzey muamele imkânı mevcuttur. Anodisation Dekoratif yüzeyler,geniş bir yelpazede renkler Teknik tesis / fabrika  ve araçlar için yüzeyler, yıpranma dirençli, ve  bir çok renk tonlarında toz kaplama, pek çok renk tonlarında ıslak sprey boyama, Parlatma,  mekanik ve kimyasal, Taşlama ve fırçalama gibi.
        Hemen hemen tüm normal birleştirme teknikleri alüminyum ve onun alaşımları için kullanılabilir.
Günümüz tıp bilgisine göre, alüminyum hiçbir sağlık riski taşımaz.

       Alüminyum, pek çok bağlantı elemanı için kullanılabilir, başlıcaları –alüminyum civata- altı köşe civatalar-civata-dört köşe kare civatalar-civata-alüminyum imbus alyen civatalar-Alüminyum Saplama-Alüminyum başlı sapşamalar-gijon-perçin-somun-pul-vida-civata havşa imbus- ve daha fazlası. 

Çağlar Civata

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.